osłabione zęby po ciąży

Osłabione zęby po ciąży

Ciąża i narodziny dziecka to wspaniały czas dla kobiety. Jednak młode mamy, zapatrzone w maleństwo, często zapominają o tym, że dziewięć miesięcy ciąży znacząco osłabiło zęby. Warto dowiedzieć się, jak wzmocnić zęby i odpowiednio je pielęgnować.

Po porodzie kobiety skupiają się na zdrowiu swojej pociechy i jednocześnie bagatelizują swoje dolegliwości. Wizyta u stomatologa to niestety jedna z ostatnich rzeczy, którą planują młode mamy. A to błąd, bo zęby po ciąży mogą być znacząco osłabione. Koniecznie więc należy się wybrać do dentysty i sprawdzić, czy z uzębieniem jest wszystko w porządku.

Niedobór wapnia

Skąd bierze się osłabienie zębów po ciąży? Wynika to przede wszystkim z odwapnienia zębów. Wapń jest niezbędny dla organizmu, zapewnia zębom odpowiednią twardość i wytrzymałość. Dlatego też jeśli dojdzie do odwapnienia zębów, stają się one znacznie osłabione. Takie zęby stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii i ataku próchnicy. Dlatego tak ważna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym po ciąży. Dentysta oceni stan naszych zębów i ewentualnie przeprowadzi konieczne leczenie.

Porada stomatologa

Okres po narodzinach maluszka to z pewnością bardzo intensywny czas, nie można jednak zapomnieć o swoim zdrowiu. A chore zęby mogą negatywnie odbić się na stanie całego organizmu. Kontrolna wizyta u stomatologa pozwoli uniknąć poważniejszych problemów.