tatuaże na zęby

Dentotatuaże czyli tatuaże na zęby

Ozdoby na zębach dziwią już dziś coraz mniej osób. Na zębach możemy sprawić sobie nie tylko kolczyk, ale i tatuaż. Na świecie coraz popularniejsze stają się dentotatuaże. Co warto o nich wiedzieć?

Tatuaże na zębach mają wzięcie głównie w Stanach Zjednoczonych, do Polski moda ta jeszcze nie dotarła, ale jest to z pewnością kwestia czasu. Stomatologia estetyczna zdobywa coraz więcej zwolenników, którzy chcą urozmaicić swój zgryz.

Dentotatuaże mogą być umieszczane na przedniej i na tylnej części zęba. Nie są malowane bezpośrednio na zębach – ozdobiona specjalna koronka zakładana jest na ząb. Ze względu na konieczną niezwykłą precyzję, koronka ze wzorem powstaje w pracowni technicznej nawet przez 3 tygodnie. Następnie w gabinecie stomatologicznym koronka jest przyklejana na ząb pod wpływem temperatury. Zabieg nałożenia ozdoby jest bezbolesny, a tatuaż można łatwo usunąć, ścierając go gumką dentystyczną. Inną metodą zrobienia tatuażu na zębie jest przyklejenie wybranego motywu specjalnym klejem do zęba i utwardzenie go światłem. Również można go łatwo i bezboleśnie usunąć.

Tatuaże na zębach są bezpieczne dla zdrowia jamy ustnej, a ich założenie nie wymaga interwencji w strukturze zęba. Profesjonalnie nałożony tatuaż w żaden sposób nie szkodzi dziąsłom i zębom. Pozostaje tylko zastanowić się, czy plamka na zębie jest rzeczywiście atrakcyjna.