licówki

Licówki – sposób na piękny uśmiech

Piękny uśmiech to coś, o czym marzy każdy. Aby jednak móc chwalić się zdrowym i estetycznym uśmiechem, trzeba o zęby odpowiednio zadbać. Kiedy na zębach pojawiają się przebarwienia lub nie podoba nam się kształt i sam wygląd zęba, z pomocą przychodzą licówki.

Czym są licówki?

Licówki to cienkie paski przyklejane na powierzchnię zębów. Maskują one niedoskonałości na powierzchni zęba i umożliwiają pokrycie wypełnień i przebarwień. Pozwalają także poszerzyć lub wydłużyć zęby, a nawet zmienić ich kształt. Licówka znacząco poprawiają wygląd zębów i to bez mocno inwazyjnych metod wymagających długotrwałego leczenia.

Zakładanie licówek

Aby nałożyć na zęby licówki, najpierw zęby trzeba oszlifować. Szlifowanie jest konieczne, ponieważ licówka, chociaż sama w sobie bardzo cienka, zwiększa objętość zęba. Taki pogrubiony ząb wyglądałby nienaturalnie, dlatego właśnie przed założeniem licówek ząb jest szlifowany. Ale bez obaw, nie wywołuje to bólu ani nie uszkadza zęba.

Dla kogo licówki?

Licówki znajdują zastosowanie w wielu przypadkach. Nadają nowy kształt zębom, rozjaśniają, wydłużają, poszerzają i likwidują szpary między zębami. Umożliwiają ogromną poprawę wyglądu uzębienia bez żmudnego procesu leczenia. Oczywiście założenie licówek nie zastąpi leczenia ortodontycznego, ale sprawdzi się przy drobnych wadach zgryzu. Leczenie poprzez nakładanie licówek stosuje się najczęściej w przypadku korekty barwy zębów, przy drobnych pęknięciach i nieestetycznych wypełnieniach przednich zębów.

Przeciwwskazania do licówek

Licówki to świetny sposób na poprawę wyglądu uzębienia, ale nie każdy może sobie pozwolić na ich założenie. Wyraźnym przeciwwskazaniem do licówek są choroby dziąseł i przyzębia. Taką metodę wykluczają również wady zgryzu oraz niewyleczona próchnica. W takich przypadkach najpierw trzeba wyleczyć zęby i dziąsła, a dopiero potem myśleć o założeniu licówek.

Dentysta Den Med zaprasza

Masz pytania i wątpliwości? Zasięgnij porady doświadczonego dentysty. Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego Den Med!