wybielanie zębów zielona góra

Skuteczne wybielanie zębów w Zielonej Górze

Kto z Nas nie marz o tym, by cieszyć się pięknym zdrowym i śnieżnobiałym uśmiechem? Niestety, często nasz tryb życia sprawia, że nasze zęby przebarwiają się i tracą swoją śnieżnobiałą barwę. Dzieje się tak na przykład wskutek palenia papierosów, picia dużej ilości kawy, herbaty, czerwonego wina i innych nieprawidłowych nawyków żywieniowych.

Różne metody wybielania zębów

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele metod wybielania zębów. Można zęby próbować wybielić samodzielnie w zaciszu domowym lub oddać się w ręce profesjonalistów, którzy zrobią to skutecznie, bezboleśnie i co najważniejsze bezpiecznie. Najogólniej rzecz ujmując, wybielanie zębów można podzielić ze względu na metodę na wybielanie mechaniczne lub wybielanie chemiczne. Jak łatwo się domyśleć, wybielanie chemiczne to wszelkiego rodzaju specyfiki profesjonalne, nie do użycia w domu, a jedynie do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów w Zielonej Górze w gabinecie stomatologicznym. Efekt wybielania chemicznego jest dużo mocniejszy niż wybielanie mechaniczne przeprowadzone samodzielnie w domu.

Co jeśli chcemy wykonać wybielanie zębów w domu?

Wybielanie zębów w domu jest możliwe za sprawą ogólnie dostępnych specyfików takich jak na przykład specjalistyczne szczoteczki do wybielania zębów, pasty i żele wybielające, jak również specjalne paski wybielające zęby.  Są to metody tanie i skuteczne tylko w przypadku niewielkich przebarwień.

Najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze będzie zawsze wybielanie u stomatologa. Stomatolog wykonując zabieg wybielania zębów również ma spore pole do popisu. Może wybrać najodpowiedniejszy dla naszego uzębienia i swoich kwalifikacji zabieg – np. laserowe wybielanie zębów lub nakładkowe wybielanie zębów. Czym jest nakładkowe wybielanie zębów? Stomatolog przygotowuje specjalistyczne nakładki odciskając w materiale utwardzalnym wycisk szczęki pacjenta. Następnie taką nakładkę „zalewa się” specjalnym środkiem wybielającym i zakłada na zęby. Kuracja trwa zwykle około 2 tygodni – efekty widoczne są niemal od razu. Należy pamiętać, że do takich nakładek należy nalać specjalistycznego preparatu, który zostanie zapisany przez lekarza. W internecie istnieje wiele poradników jak wykonać taki preparat w domu na przykład na bazie silnych środków wybielających czy odkażaczy do muszli klozetowych – nie radzimy tego robić, ponieważ jest to bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia i może zakończyć się śmiercią. Najbezpieczniej będzie oddać się w ręce profesjonalistów, którzy przywrócą piękny i śnieżnobiały uśmiech. Zapraszamy na wybielanie zębów do Centrum Stomatologii Den Med. w Zielonej Górze już dzisiaj!