stomatologia ślubna

Stomatologia ślubna – jak zadbać o piękny uśmiech na ślubie

Oprócz cudownej białej sukni, wymarzonego pana młodego, efektownego tortu, panny młode coraz częściej kładą nacisk na piękny uśmiech, który jest wisienką na weselnym torcie! Jest rzeczą zrozumiałą, że panna młoda w tym jedynym (i teoretycznie niepowtarzalnym) dniu chce wyglądać jak najpiękniej nie tylko dla męża i gości, ale przede wszystkim dla siebie. Piękne zęby są w tym wypadku niezwykle istotne – śnieżnobiały promienny uśmiech to klucz do sukcesu i argument, który dodaje nam nieprawdopodobnej pewności siebie, która w dniu ślubu bardzo się przyda.

 Stomatologia przedślubna staje się coraz popularniejsza i powszechniejsza – wystarczy, że przyszła panna młoda podejmie pierwszy krok i zgłosi się odpowiednio wcześnie na konsultacje do swojego stomatologa. Centrum Stomatologii Den Med. w Zielonej Górze spotyka się często z wątpliwościami – nie zdążę do wesela, nie mam na to czasu, z moich zębów i tak nic nie będzie…. Ale na szczęście nasi dentyści mają sposób na niepewne siebie pacjentki – pokazują im efekty jakich dokonali u innych panien młodych, które szczęśliwe i uśmiechnięte przebrnęły przez dzień wesela z pełnym uśmiechem na twarzy.

Od czego zacząć? Konsultacja stomatologiczna obowiązkowa.

Pierwszym etapem jest konsultacja stomatologiczna. Jeśli chodzimy na wizyty kontrolne regularnie, raczej nie mamy się czego obawiać. Dentysta w Zielonej Górze oceni w jakiej kondycji są nasze zęby, sprawdzi czy nie ma ubytków, oceni stopień przebarwień i zaproponuje pacjentce odpowiednie leczenie i terapię.

Co możemy zrobić?

Pierwszy krok to uzupełnienie ubytków, aby do ślubu nie zdążyły się powiększyć. Ponadto aby przeprowadzić ewentualne wybielanie zębów, wszystkie ubytki muszą być uzupełnione, a  zęby odpowiednio zabezpieczone.  Kolejnym krokiem będzie ściągnięcie kamienia nazębnego, usunięcie przebarwień.

Usługami z których często korzystają przyszłe panny młode są również równanie zębów z pomocą licówek porcelanowych, uzupełnianie luk w uzębieniu widocznych w pełnym uśmiechu implantem, jak również zabiegi takie jak usunięcie diastemy czy chwilowe jej zamknięcie. Licówki porcelanowe pozwalają zupełnie zmienić kształt i kolor zęba – warto rozważyć to rozwiązanie, ponieważ jest to najszybsza metoda.  Jeśli Panna młoda skusi się na konsultacje stomatologiczne odpowiednio wcześnie, można również dokonać ortodontycznej korekty wad zgryzu.

Tak naprawdę nasze stomatologiczne możliwości są ogromne – wystarczą tylko chęci pacjentki i samodyscyplina w pilnowaniu się zaleceń lekarza dentysty, a każda panna młoda będzie mogła cieszyć się cudownym białym uśmiechem nie tylko w dniu ślubu, ale i przez całą resztę życia.