zabobony o zębach

Zabobony o zębach -5 dziwacznych rzeczy dotyczących zębów

Kto z nas nie lubi czasem poczytać o przesądach i dziwnych przekonaniach? A znaliście zabobony o zębach? Choć w niektóre trudno uwierzyć, takie przesądy i zabobony naprawdę istnieją. Przekonajcie się sami! Przedstawiamy wam 5 dziwacznych przesądów dotyczących zębów.

 Wizyta u dentysty a fazy księżyca

Wielu ludzi wierzy w tzw. kalendarz księżycowy i odwiedza stomatologa tylko i wyłącznie według faz księżyca. Podobno gdy księżyc maleje dziury powstałe po ekstrakcji zęba oraz stany zapalne lepiej się goją. Najlepiej wyrywać wtedy zęby mądrości.

Gdy księżyc jest w pełni nie jest to absolutnie dobry moment na wyrwanie zęba, gdyż podobno zmniejsza się wtedy krzepliwość krwi, a rany gorzej się goją.  Z kolei najlepsza chwila na plombowanie zębów jest wówczas, gdy księżyca przybywa.

Gdy przyśnią się zęby…

Kiedy we śnie widzimy zęby, jest to przeważnie zła wróżba. Gdy przyśni nam się, że tracimy zęba może się to wiązać z utratą energii w rzeczywistości. Niektórzy uważają nawet, że mężczyźni mogą mieć problemy z potencją. A jeśli młodej dziewczynie przyśni się brak uzębienia, to może być pewna, że wkrótce straci dziewictwo.

Utrata zębów we śnie często oznacza śmierć kogoś bliskiego. Takie sny nie należą więc do przyjemności. Z kolei sen dotyczący zdrowych, mocnych zębów, a także – o dziwo- ból zębów, oznacza szczęście oraz przypływ gotówki.

Paradontoza a problemy z erekcją

Dość spory odsetek mężczyzn cierpi na paradontozę. Spowodowane jest to najczęściej złą higieną jamy ustnej, a nawet – co niewiarygodne- jej brakiem. Paradontoza z kolei osłabia układ krążeniowy, powodując spore problemy z erekcją. Prawie 80% mężczyzn mających kłopoty z erekcją cierpi na paradontozę. Warto więc chyba zadbać o zdrowe zęby i dziąsła?

Koziorożce i problemy dentystyczne

Osoby spod znaku Koziorożca są szczególnie podatne na problemy z zębami. Jeśli więc jesteś urodzony między 22 grudnia a 20 stycznia musisz bardziej dbać o zęby.

Zabobony o zębach – święta lipa

Wielu ludzi wierzy w cudowne właściwości świętej lipy w Cięlętnikach. Kora tej najgrubszej w Polsce, prawie 700-letniej lipy notorycznie jest obgryzana przez pielgrzymów. Podobno koi ból zębów oraz zapobiega wypadaniu zębów. Naszym zdaniem lepiej jest się jednak wybrać do dentysty