herbata która chroni zęby

Herbata, która chroni Twoje zęby!

Powszechnie panuje przekonanie, że herbata – no może nie szkodzi, ale jednak – powoduje przebarwienia zębów. Okazuje się jednak, że nie każda. Biała herbata może mieć bardzo korzystny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i zęby!

Biała herbata powstaje z pąków, które zbierane są wczesną wiosną. Tak zebrana i przebrana herbata jest tylko suszona – nie poddaje się jej żadnym dodatkowym procesom. Co ciekawe do „produkcji” białej herbaty zbierane są tylko pączek i pierwsze dwa listki wierzchołkowe – w związku z tym, że biała herbata zbierana jest tylko raz do roku i na dodatek zbierana jest ręcznie, jej cena również jest wysoka.

Biała herbata jest bardzo bogatym źródłem polifenoli i antyoksydantów – ma ich najwięcej ze wszystkich herbat. Doskonale wpływa dzięki temu na system immunologiczny wspierając go w walce z wirusami, mikrobami i bakteriami. Liczne wyniki badań dowodzą również, że biała herbata działa zapobiegawczo w walce z płytką nazębną, a tym samym także i w walce z próchnicą. Biała herbata dostarcza organizmowi sporych ilości naturalnych fluorków, co ma zbawienny wpływ na kondycję naszych zębów. Biała herbata jest naszym sprzymierzeńcem w walce z halitozą, czyli brzydkim zapachem z ust.

Oczywiście biała herbata wykazuje o wiele więcej właściwości pro-zdrowotnych. Powinniśmy zatem docenić białą herbatę nie tylko za jej wspaniały smak i aromat, ale również (a może przede wszystkim) za wsparcie w walce o zdrowe i piękne zęby!